Без шминка и со природна, кадрава коса – Адел непрепознатлива откако ослабе (фото)

Пејачката постојано ги изненадува фановите со по некоја фотка на која покажува колку е променета – без шминка, со природна коса и -45 kg таа е непрепознатлива.

bez-shminka-i-so-prirodna-kadrava-kosa-adel-neprepoznatliva-otkako-oslabe-foto-01.jpg

Адел беше позната по нејзината плус сајз фигура, но докажа дека секој може да ослабе со многу волја. Во текот на последните две години таа симна 45 килиграми и целосно си го смени изгледот.

bez-shminka-i-so-prirodna-kadrava-kosa-adel-neprepoznatliva-otkako-oslabe-foto-02.jpg

На најновата фотка ја гледаме во сосема природно издание, а со истата Адел ѝ оддаде почит на Бијонсе за новиот албум Black is King, додека го гледа видеото за Already, облечена во сличен аутфит како неа.

Фановите се восхитени од моќта на нивното пријателство:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *