Во детството ја исмевале, денес е „бомба“ – Швеѓанката со нозе долги 108cm (фото)

Шведската манекенка Ија Остерген е во центарот на вниманието на Инстаграм. Таа остава впечаток со своето „извајано“ тело и ретко долгите нозе од 108cm.

vo-detstvoto-ja-ismevale-denes-e-bomba-svegankata-so-najdolgi-noze-vo-evropa-od-108-cm-foto-01.jpg

Оваа 36-годишна русокоса е висока 178cm.

Таа посветено работи на својата форма и заедно со сопругот ја гради својата мускулна маса. Денес е мајка на две деца и има повеќе од 230.000 следбеници на Инстаграм. 

Но, во тинејџерските години таа била предмет на малтретирање и нејзините врсници редовно ја исмевале заради изгледот. Заради ова била на раб на депресија и долго време не можела да си ја врати самодовербата.

Во 2013-та почнала да спортува и полека да си го враќа животот во нормала.

Таа е уште еден доказ дека булингот во детството не треба да дозволите да има влијание на вашиот живот понатаму. Бидете храбри и силни, работата на вашата самодоверба е најважна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *