Брзо и лесно: Како да ја затворите ќесичката за да не ви се суши чипсот? (видео)

Не секогаш можете да изедете цело пакување чипс или смоки, а не би сакале да се исушат и да го променат вкусот, па да треба да ги фрлите.

brzo-i-lesno-kako-da-ja-zatvorite-kesickata-za-da-ne-vi-se-susi-cipsot-video-01.jpg

Популарната готвачка Падма Лакшими, на својот Твитер профил ја сподели „техниката“ за затворање на кесите при што не влегува воздух, а чипсот останува свеж и крцкав.

Навистина едноставно, практично и корисно решение.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *