Дами кои гордо го покажаа целулитот на Инстаграм (фото)

Не сте единствени со целулит. 90% од жените во светот во одреден период во животот имаат целулит. Дури и оние кои се во добра физичка форма и витки.

dami-koi-gordo-go-pokazaa-celulitot-na-instagram-foto-01.jpg

Масните наслаги особено се таложат во пределот на бедрата и задникот. Но, жените низ светот ставаат крај на срамот од целулитот и гордо го покажуваат своето тело.

Преку глава од „пеглање“ на недостатоците – време е да сфатиме дека целулитот и стриите не треба да ни се приоритет за „фокусирање“ во животот.

Кои дами гордо ги покажуваат своите недостатоци, без дотерување на сликите?

Деми Ловато

Ешли Греам

Тијана Дапчевиќ

Оливиа Мун

View this post on Instagram

xo

A post shared by Olivia Munn (@oliviamunn) on

Бела Торн

Лизо

View this post on Instagram

Welcome to summer 2020

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

Александра Трпеска – Majestic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *