Роналдо се сонча, Џорџина внимава на децата – двојката ужива на одморот во Италија (фото)

35-годишниот фудбалер и неговата 26-годишна девојка уживаат во топлото време во Италија на нивната јахта.

ronaldo-se-soncha-dzhordzhina-vnimava-na-decata-poznatiot-par-uzhiva-na-odmorot-vo-italija-foto-01.jpg

Папараците го уловија Роналдо како се сонча и внимава на неговите деца кои уживаат во малиот базен. На фотографиите може да се забележи и Џорџина, која носи розови хеланки и розов спортски градник.

ronaldo-se-soncha-dzhordzhina-vnimava-na-decata-poznatiot-par-uzhiva-na-odmorot-vo-italija-foto-02.jpg
ronaldo-se-soncha-dzhordzhina-vnimava-na-decata-poznatiot-par-uzhiva-na-odmorot-vo-italija-foto-03.jpg

Парот веќе цела недела е на одмор, а Џорџина објави и неколку фотографии на Instagram.

View this post on Instagram

C❤️G

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

За јахтата на Роналдо е познато дека чини над 5 милиони фунти, а е опремена со 5 кабини, 5 тоалети, неколку простории за релаксација, трпезарија и куjна.

Во јуни годинава Џорџина ги разгори гласините дека таа и Роналдо се верени – објави фотографија на која најмногу внимание привлекува нејзиниот дијамантски прстен, за кои многумина се убедени дека е од Роналдо.

Ова не е првпат Џорџина да ги натера фановите да веруваат во нивната свршувачка. Во објава за нејзиниот 26-ти роденден, таа го нарече Роналдо нејзин „сопруг“. Сепак, бидејќи објавата е напишана на шпански, многу фанови велат значењето на зборот може да биде друго.

Роналдо ги негира гласините, па изгледа останува да видиме што е вистина, а што не.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *