6 трендови за плажа за кои нема место во 2020-та

Oд марами во силни бои до костими за капење со мрежа, со кои трендови за плажа треба да се збогувате?

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-01.jpg

И покрај пречките со кои нѐ соочи оваа 2020-та година, голем дел од луѓето го пронајдоа патот до плажата, ако не подалеку, тогаш на некое од езерата во нашата држава.

Toa значи дека сеозната на бикини е во полн ек.

Но, ако и вам ви се приближува датумот на летниот одмор треба да знаете дека со некои од трендовите за плажа од изминатите години нема место во 2020-та.

Трендови за плажа со кои треба да се збогувате:

Марами во силни бои

Годинава повеќе ќе се носат летни лелеави фустани во нежни нијанси и од природни материјали.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-02.jpg

Костими за капење со мрежа

Моделите кои изгледаат како да ни ги плетела баба ни повеќе не се ИН.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-03.jpg

Микро шорцеви

Ултра кратките шорцеви што не покриваат ништо не се модерни годинава.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-04.jpg

Маици и фустани со голи раменици

Овие модели визулено го скратуваат вашето тело и ве шират во пределот на рамениците, па затоа годинава одберете модели со прерамки.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-05.jpg

Сандали на платформа

Навистина нема потреба очајно да се трудите да изгледате високи на плажа, изгледа очајно, одберете рамен модел.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-06.jpg

Сандали со огромни камења

Тие не изгледаат скапо и спектакуларно, туку кич, одберете поедноставна опција.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-07.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *