Бившата се бакнуваше јавно со жена, тој ѝ врати – Силвио Берлускони (83) со новата 30-годишна девојка

Откако бившата вереница, со која разделбата го чинеше 20 милиони евра, му заврши на насловни страни како се бакнува со жена, Берлускони (83) ја покажа својата нова, 53 години помлада девојка.

bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-01.jpg

По 10-годишна врска, поранешниот премиер на Италија се раздели од 35-годишната Франческа Паскале, а оваа разделба го чинеше 20 милиони евра – еднократна уплата на нејзина сметка.

bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-05.jpg
bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-04.jpg
bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-03.jpg

Откако се разделија, неговата поранешна вереница се најде на насловните страни на италијанските медиуми.

bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-002.jpeg

Папараците ја уловиле како се сонча топлес и се бакнува со новата љубовница, Паола Турки, која е 55-годишна поп ѕвезда.

bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-007.JPG
bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-07.jpg

Берлускони не остана рамнодушен на овој скандал, па неколку дена подоцна ја покажа новата девојка за која ја оставил Франческа.

bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-02.jpg

Станува збор за Марта Фашина, 30-годишна русокоса политичарка, која наводно му праќала писма на 53 години постариот Берлускони и така го шармирала. На нејзиниот Инстаграм профил, таа редовно го поддржува Силвио.

bivshata-se-baknuvashe-javno-so-zhena-toj-i-vrati-silvio-berluskoni-so-nova-30-godishna-devojka-foto-08.jpg

Изворите велат дека Силвио знаел кога и каде ќе се појават папараците и намерно се држел со неа за рака за да ѝ врати на бившата.

Мислите ли дека се работи за љубов?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *