Летнa модна инспирација од Тамара Калиниќ, Србинката што го освои светот

Од лелеави фустани до сламени шапки, стилот на Тамара на летните фотки од одморот во Грција, но и прошетките низ другите земји ќе ве инспирира.

letna-modna-inspiracija-od-tamara-kalinikj-srbinkata-shto-ja-osvoi-velika-britanija-foto-01.jpg

Тамара Калиниќ, девојка која своето детство го минала во Нови Сад, сега е една од најпопуларните модни блогерки во светот.

Има повеќе од 865.000 следбеници и го води модниот блог Glam&Glitter.

Поради студиите се преселила во Брајтон, Велика Британија, а сега е магистер по фармација. Во последните неколку месеци живее во Франција и е на релација Лондон-Париз.

Вели дека стилот ѝ зависи од расположението и обврските кои ги има во текот на денот.

Летна инспирација од Тамара:

View this post on Instagram

Happy Friday from this little place 😅

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *