Рецепт за долговечност од 2 состојки – Спас за луѓето над 50 години

Многумина кои го пробале тврдат дека го подобрува здравјето на крвните садови, ја зголемува еластичноста и тонусот, но и го намалува крвниот притисок и ја подобрува регенерацијата на мозочни клетки.

recept-za-dolgovecnost-od-2-sostojki-spas-za-lugjeto-nad-50-godini-001_resize.jpg

Зрелите борови шишарки се богати со липиди, витамини, биофлавоноиди како и киселини кои му се потребни на телото за да ја одржи виталноста.

На крајот на летото, соберете полна тегла борови шишарки и наполнете го остатокот од теглата со ракија.

Нека отстои неколку дена на темно и суво место, по што ќе добиете течност  која треба да ја процедите. На крај, додадете 1 лажица јаболков оцет.

Овој лек користете го такашто во топла шолја чај, ќе додадете 1 лажица од него, заедно со малку мед.

recept-za-dolgovecnost-od-2-sostojki-spas-za-lugjeto-nad-50-godini-1_resize.jpg

Чајот збогатен со овој природен лек се пие пред спиење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *