Ова го нема ни во Охрид: Како изгледа салата од 6 евра на германски остров?

Научени сме најчесто да коментираме негативно за услугата во угостителските објекти во нашата земја, особено за Охрид. Но, не грижете се, не е дека во Европа е сјајно.

ova-go-nema-ni-vo-ohrid-kako-izgleda-salata-od-6-evra-na-germanski-ostrov-01.jpg

Еден корисник на Reddit ја сподели салатата која ја платил 6 евра на германскиот остров Амрум.

„Салата од 6 евра после долга тура планинарење.“ – напишал корисникот Gandi14 заедно со фотографијата од домат со малку кромид.

Ова се само некои од коментарите:

„Искрено, фали малку маслиново масло, сол, бибер и босилек, за да заличи на нешто“

„Ако го додадат сето ова што го наведе веројатно би чинела 26 евра.“

„Следен пат понеси си домат и нож“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *