Хали Бери наполни 54 години – изгледа двојно помладо (фото)

Би помислиле дека е во своите триесетти, но популарната актерка го прослави 54-тиот роденден.

Hali-Beri-napolni-54-godini-01.jpg

Објавувајќи слика на Инстаграм на којашто позира во бикини и обична бела маичка на скирол, Хали напиша: „54… животот станува сè подобар и подобар“.

View this post on Instagram

54….life just gets better and better! 🌈✨

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Оскаровката која зад себе има 3 пропаднати бракови со Дејвид Џастис, Ерик Бенет и Оливие Мартинез веќе неколку години ужива во слободата и сингл животот којшто очигледно ѝ годи, со оглед на тоа што изгледа навистина прекрасно.

На нејзиниот Инстаграм профил може да се забележи дека актерката постојано вежба и е во одлична физичка и кондициска форма, а нејзиниот младешки изглед очигледно се должи токму на ова.

Погледнете како изгледа Бери во шестата деценија од животот:

View this post on Instagram

Never been a shady beach. 😂

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

View this post on Instagram

She comes in colors 🎶💫

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *