Вистински рај – Болата, најубавата плажа во Бугарија (фото)

Со оглед на тоа што можеме со PCR тест да патуваме во Бугарија, добро е да ја знаете една од најубавите плажи на Црно Море.

vistinski-raj-bolata-najubavata-plaza-vo-bugarija-foto-01.jpg

Болата е мало заливче сместено на северното крајбрежје на Црното Море, а овој предел има статут на природен резеврат. Под водата има многу пештери кои се особено интересни за љубителите на нуркање.

Овој залив важи за еден од најубавите на светот, и Бугарија е особено горда на ова природно богатство.

Погледнете ги некои од најубавите фотки од ова прекрасно место, идеално за вашиот одмор.

View this post on Instagram

Photo by mommy 😄💙

A post shared by Anageras Stories❤️ (@anageras.stories) on

View this post on Instagram

🥰🍑

A post shared by Lily Martirosyan (@lilymartirosyan) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *