Како да ја подготвите омилената салата на Џеј Ло со која ја одржува линијата?

Фантастичната линија на Џенифер Лопез се должи како на редовните тренинзи, така и во голем дел на нејзината исхрана. Латино дивата е љубител на здрави салати, а салатата со кељ е честопати на нејзиното мени.

kako-da-ja-podgotvite-omilenata-salata-na-j-lo-so-koja-ja-odrzuva-linijata-01.jpg

Потребни состојки:

  • 1 помала главица кељ
  • 1 голема лажица рендано сирење
  • ¼ кромид
  • 2 големи лажици маслиново масло
  • 2 големи лажици лимонов сок
  • ½ шолја тостирани (потпечени) семки од тиква
  • Сол и бибер

Подготовка:

Одвојте ги листовите од кељот и отстранете ги со нож цврстите коренести делови од средината. Пресечете ги на ситни парчиња и ставете ги во сад за салата. 

Помешајте ги сите состојки. На здравје!

kako-da-ja-podgotvite-omilenata-salata-na-j-lo-so-koja-ja-odrzuva-linijata-02.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *