Луксузен хотел во Африка, каде апартман чини и до 9.000 евра

Нуди спектакуларен поглед на градот Кејптаун и има само 28 апартмани.

hotelot-broj-1-vo-afrika-kade-apartman-chini-i-do-9-000-evra-01.jpg

Хотелот The Silo boutique hotel во Кејптаун, Јужна Африка е прогласен за најдобар градски хотел во светот.

Отворен е во март 2017 година и е популарна туристичка дестинација.

Има само 28 апартмани и секој е уникатно декориран со специфични лустери и област за седење. Највпечатлив дел од секоја соба се прозорците кои даваат спектакуларен поглед.

Како изгледа овој луксузен хотел во Африка:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *