Нема веќе кралски протоколи: Меган Маркл конечно во кратки шорцеви и спортски патики (фото)

Едвај го дочека првото лето надвор од кралското семејство и повторно се врати на старите лежерни стајлинзи – Меган ја слави слободата облечена во шорцеви.

nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-01.jpg

Додека ги имаа кралските должности со Хари изгледаа скоцкани од глава до пети во елегантни комбинации.

Но, откако се повлекоа од кралското семејство, парот е поопуштен и конечно ужива како во деновите пред да се верат.

Поранешната војвотка од Сасекс ја слави својата слобода со лежерни аутфити, а последно се појави во кратки шорцеви, спортски патики и бела кошула.

Двајцата ги почитуваа мерките за заштита и носеа маски и ракавици додека делеа училишна опрема, облека, хигиенски средства и храна на децата на кои им е потребно тоа за почетокот на школската година.

nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-02.jpg
nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-03.jpg
nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-04.jpg
nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-05.jpg
nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-06.jpg
nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-07.jpg
nema-vekje-kralski-protokoli-megan-markl-konechno-vo-kratki-shorcevi-i-sportski-patiki-foto-08.jpg

 фото: Инстаграм

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *