Како да направите спреј за самопотемнување од една состојка, без хемикалии?

Половина лето веќе помина, а ако не успеавте да го добиете тенот кој го планиравте, постои природен начин да го направите тоа дома.

kako-da-napravite-sprej-za-samopotemnuvanje-od-edna-sostojka-bez-hemikalii-01.jpg

За постигнувањето на бронзен тен не мора да ја уништувате кожата со хемикалии. Затоа ви откриваме еден рецепт кој многу девојки го пробуваат летово.

Се прави од само една состојка, но важно е претходно да ја подготвите кожата, односно да направите пилинг.

Потребен ви е квалитетен црн чај. Во 2 литри вода ставете 2 супени лажици црн чај, оставете го да се олади околу половина час, па процедете.

kako-da-napravite-sprej-za-samopotemnuvanje-od-edna-sostojka-bez-hemikalii-001.jpg

Претурете ја течноста во шишенце со распрскувач и пропрскајте го целото тело и на лице.

Вреди да се проба, но не гарантираме дека ќе успее кај секого. 

kako-da-napravite-sprej-za-samopotemnuvanje-od-edna-sostojka-bez-hemikalii-02.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *