Мајли Сајрус „гол“ фустан, момчето на Меган Фокс во целосно розов стајлинг: Модата на MTV VMA 2020

Од музички изведби со маски до храбри модни избори, како мина светскиот музички настан во време на корона?

majli-sajrus-gol-fustan-momcheto-na-megan-foks-vo-celosno-rozov-stajling-modata-na-mtv-vma-2020-01.jpg

Мајли Сајрус и Лејди Гага доминираа вчеравечер (30.08) на MTV VMA наградите во Њујорк.

Мајли се одлучи за провокативен транспарентен фустан, а Лејди Гага изгледаше шик во специфичен сребрен фустан.

Бела Хадид носеше монохроматски стајлинг, но со транспарентните делови и таа го привлече вниманието.

На настанот Аријана Гранде имаше најмногу номинации, дури 9, а заедно со Лејди Гага со маски на лицата ја изведоа „Rain on Me“.

Од мажите во впечатлив розов стајлинг се појави музичарот Машин Ган Кели, момчето на актерката Меган Фокс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *