4 најгледани трикови за чистење кои ги научивме на TikTok

Можеби најпопуларна социјална мрежа по предизвиците во танцување, но на TikTok може да се најдат и навистина практични трикови за чистење.

4-najgledani-trikovi-za-cistenje-koi-gi-naucivme-na-tiktok-01.jpg

Ова се 4-те најгледани видеа кои ќе ви се најдат по дома:

1. Миење и дезинфицирање на Лего коцките во машина за садови.

Едноставно: ставете ги во вреќичка за перење алишта, наместете ги на горната полица на машината за садови. Тадааам – имате чисти и дезинфицирани коцки за вашите најмили.

2. Чистење на рерната.

Потребни ви се сода бикарбона, бел оцет и сјај. Комбинирани заедно создаваат пена за чистење.

3. Чистење на казанчето на тоалетната школка.

Ја празните водата, и со четка со сода бикарбона ги чистите страните на казанчето од бигор.

4. Чистење на белите патики.

Трик кој многумина тврдат дека навистина помага.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *