Деца на славните кои црпат модна инспирација од нивните родители

Многу деца се како копија на своите родители не само поради физичкиот изглед, туку и поради сличниот вкус за облека.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli01.jpg

Кога станува збор за славните родители, некогаш тие одбираат да ги облечат нивните малечки како нив, но некогаш децата сами одлучуваат да го копираат стилот на родителите.

Во продолжение погледнете кои деца на славните црпат модна инспирација од нивните родители:

Ромео Бекам и Дејвид Бекам

Дејвид сака полежерна облека, како маички и патики, а за свечени настани најчесто носи вратоврска и сако.

Ромео го има истиот стил на облекување, а ја копираше и позната „фудбалерска“ фризура со плетенки на неговиот татко.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-02.jpg

Каја Гребер и Синди Крафорд

Да не беше возрасната разлика, сигурно немате да ги разликуваме Синди и ќерка ѝ Каја. На многу настани двете жени носат слична облека, слична шминка, па дури и позираат исто.

Каја, исто како мајка ѝ, најмногу сака облека со поширока јака, а доста често носи и блејзери и тексас јакни.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-03.jpg

Тру Томпсон и Клои Кардашијан

Тру е премногу мала за да ја избира својата облека, но Клои се погрижила таа да биде нејзина мала копија. Клои редовно објавува фотографии каде што таа и Тру се со ист фустан, исти фризури, а некогаш и исти костими за капење.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-04.jpg

Норт Вест и Ким Кардашијан

Норт веќе станува модна икона и, наводно, често ја пробувала облеката на Ким. Ким, пак, почнала да ѝ прави минијатурна верзија од нејзината облека, па сега и двете имаат исти модни парчиња.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-05.jpg

Сури Круз и Кејти Холмс

Доволно е да погледнете само неколку фотографии од Сури и Кејти за да сфатите дека имаат ист вкус за облека. И двете прават слични комбинации, одбираат исти бои и принтови, и најчесто носат лежерна облека, како широки панталони и блузи.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-06.jpg

Асад и диџеј Калед

Познатиот диџеј обожава да го облекува неговиот син како него. Малото момче си има и свој Instagram профил, каде што има многу фотографии на кои носи иста облека како татко му.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-07.jpg

Вилоу и Пинк

Вилоу е најголемиот фан на Пинк, па без двоумење го копира нејзиниот стил. И тоа, не само за облекување, туку ги копира и нејзините фризури. За 40-иот роденден на пејачката, малото девојче си избричило дел од главата, како Пинк, за да ја изненади мајка си.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-08.jpg

Блу Ајви и Бијонсе

Бијонсе и Блу Ајви можеби не се појавуваат во идентична облека, но речиси секогаш имаат слични комбинации.

Интересно е што мала Блу Ајви има едвај 8 години, но веќе си има свој стилист.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-09.jpg

Румер Вилис и Деми Мур

Кога ја објави оваа фотографија, Румер напиша:

„Моментот кога сфаќаш дека се претвораш во својата мајка“.

Двете жени изгледаат премногу слично, имаат исти фризури и неретко носат слични модни комбинации.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-10.jpg

Метју Меконахи и Леви

Синот на Метју, Леви, веќе е мала модна икона. За неговиот стил се одговорни неговите родители и тој не само што секогаш изгледа елегантно, туку носи слични комбинации како татко му Метју. Неколкупати, тие се забележани и со идентични сакоа и очила за сонце.

deca-na-slavnite-koi-crpat-modna-inspiracija-od-nivnite-roditeli-11.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *