„Разгалена дива со чудни барања“ – Што велат вработените на Аријана Гранде за неа?

Дали младата пејачка навистина е разгалена, или, сепак, ова се само гласини?

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-01.jpg

Аријана Гранде ја започна кариерата со две серии на Nickelodeon – „Victorious“ и „Sam & Cat“. Кога, пак, заплови во музичките води, не помина долго пред да стане светска сензација.

Младата пејачка ја бие глас дека се однесува како разгалена дива, а тоа најдобро го знаат луѓето кои работеле за неа.

Па, погледнете што велат вработените на Аријана за нивното искуство со пејачката:

Неза е танчарка која се има појавено во бројни музички спотови, и тоа на некои од најголемите музички ѕвезди. Таа се појави и во спотот за „Right There“ на Аријана, а на YouTube раскажа за нејзиното искуство.

Неза не сподели многу детали, но напомена дека искуството било далеку од добро. Имено, пејачката се однесувала студено, а целото снимање било навистина стресно на неа.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-02.jpg

Веќе напоменавме дека Аријана сака да се однесува како дива, а во 2014-та дознавме дека нејзиниот тренер за личен развој си дал отказ бидејќи „не можел да издржи“. Никој не ја знае целата приказна, но штом тој бил присилен да даде отказ, можеме да замислиме колку ужасна личност е Аријана.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-03.jpg

Луѓето кои имале можност да ја интервјуираат пејачката само ги потврдуваат гласините дека таа се однесува многу разгалено. Истото го велат и многу фотографи кои соработувале со неа – неретко, таа си заминувала средe фотосесија, без никакво објаснување.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-04.jpg

Но, додека некои имаат само лоши зборови за Аријана, постојат и оние кои ѝ се восхитуваат. Нејзиниот менаџер, Скутер Браун, има изјавено дека таа е eдна од најдобрите и најшармантните луѓе што ги сретнал. Тој нагласи и дека славата била огромна промена за неа, па веројатно понекогаш тоа има влијание врз нејзиното однесување.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-05.jpg

Менаџерот на Аријана има споделено и дека таа доаѓа од навистина хармонично италијанско семејство. Имено, на Аријана најважно ѝ било да има време да ја види нејзината баба.

Нејзините најверни фанови веќе знаат и колку ѝ значи нејзиниот дедо. Се чини дека Аријана е една личност пред јавноста, но во приватниот живот вистински се грижи за најблиските.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-06.jpg

Кога сте славни колку Аријана, сигурно ќе мислите дека ви е дозволено сè. На пример, нејзиниот личен асистент неколку пати е забележен како оди по неа и ѝ го држи шишето вода.

Ова, дефинитивно е разгалено однесување. Интересно е што е ова не било првпат Аријана да има вакви чудни барања од асистентите.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-07.jpg

За разлика од повеќето фотографи, Алфредо Флорес има само добри зборови за Аријана. Тој секогаш истакнува колку е горд што соработува со неа и може да се каже дека е еден од нејзините најголеми фанови. Што значи, пејачката знае да се однесува и добро.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-08.jpg

Уште еден фотограф има само добри зборови за Аријана. Фотографот кој е познат само по псевдонимот Natural, објави Instagram пост за нејзиниот роденден со опис:

„Ти благодарам за добрината, пријателството и инспирацијата. Многу љубов до тебе. Уживај во твојот ден!!“

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-09.jpg

Истиот фотограф ја има наречено Аријана и „сестра“. Наводно, тој ја гледал Аријана како дел од неговото семејство и уживал во секоја нивна соработка.

razgalena-diva-ili-sharmantna-lichnost-shto-velat-vrabotenite-na-arijana-grande-za-nea-10.jpg

Изгледа дека Аријана знае да биде разгалена, но знае и како да се зближи со вработените. Иако многумина имаат само лоши зборови за неа, постојат и оние кои се убедени дека таа е прекрасна личност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *