6 грешки кои мажите ги прават со летната гардероба

Топлите денови се супер шанса да експериментирате со облеката, но неретко, мажите знаат да си го упропастат изгледот со 6 клучни грешки.

6-greski-koi-mazite-gi-pravat-so-letnata-garderoba-1.jpg

Можеби на прв поглед не ви се чинат како важни, но овие детали може комплетно да направат да изгледате лошо и непривлечно.

На што треба да внимавате со летната облека?

1. Кратките ракави на маиците никогаш не треба да се прекратки. Односно, треба да покриваат повеќе од половина од горниот дел на раката.

6-greski-koi-mazite-gi-pravat-so-letnata-garderoba-2.jpg

2. Претерувате со секојдневно носење на џинс. Постојат и други материјали и други модели на панталони – испробајте ги.

6-greski-koi-mazite-gi-pravat-so-letnata-garderoba-5.jpg

3. Одбирате претесна облека во која кожата не може да дише.

6-greski-koi-mazite-gi-pravat-so-letnata-garderoba-3.jpg

4. Одбирате и погрешна должина на шорцеви. Тие не би требало да завршуваат под коленото, туку 1-2 сантиметри над него.

6-greski-koi-mazite-gi-pravat-so-letnata-garderoba-4.jpg

5. Носите високи чорапи кога носите шорцеви и ниски патики.

6-greski-koi-mazite-gi-pravat-so-letnata-garderoba-7.jpg

6. Носите еден пар на чевли и патики и во лето и во зима. Размислете за полесните варијанти на обувки како еспадрили и мокасинки.

6-greski-koi-mazite-gi-pravat-so-letnata-garderoba-6.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *