Некои ја тужат, некои ја гледаат како сестра – што откриваат вработените за Лејди Гага?

Додека некои од вработените на Гага имаат само лоши зборови за неа, па дури и ја тужеле, повеќето се чувствуваат како да е дел од нивното семејство.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-01.jpg

Лејди Гага не залудно ја нарекуваат дива – каде и да се појави, го привлекува целото внимание и нејзиниот збор е последен.

Сепак, понекогаш е тешко да излезете на крај со ваква личност, особено ако работите со неа. За Лејди Гага е познато дека неретко има чудни барања, а некои луѓе кои работеле за неа решиле да споделат дел од нив.

Па, што велат вработените на Гага за неа?

Прекувремено работење

Уште кога ќе помислите да бидете асистент на позната личност, јасно е дека ќе имате многу работа. Но во реалноста, се чини дека работата е уште потешка.

Наводно, многу луѓе работеле прекувремено за познатата пејачка, а некои не ни бил платени за дополнителните часови. Една од нив е Џенифер Онил.

Во 2012-та, Џенифер дури ја тужеше Гага поради ова, и побара неверојатни 400.000 долари за неплатеното работно време. Според неа, таа работела 7.168 часа без да биде платена за тоа. Следната година тие го решија проблемот настрана од судница.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-02.jpg

Некогаш асистентите треба да спијат до неа

Ова е уште една тајна откриена од Џенифер Онил. Додека сведочела за нејзиниот случај, Џенифер изјавила дека една од нејзините должности била да спие во ист кревет со пејачката, особено на турнејата во 2010-та

Кога ја прашале дали сметала дека мора да го направи тоа, таа одговорила потврдно, бидејќи никој не ја прашал ни дали сака своја хотелска соба, ниту пак кревет.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-03.jpg

Разгалено однесување

Ако мислевте дека спиењето со пејачката бил крајот на маките на Џенифер, се лажете.

Жената сподели и дека доста често се случувало сред ноќ, Гага да ја натера да стане за да го смени ЦД-то во ДВД плеерот. И, само затоа што Лејди Гага ја мрзело да стане од креветот.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-04.jpg

Безброј чудни барања

Барањата што Гага ѝ ги поставувала на Џенифер не се најчудните. Пејачката имал готвач „на повик“ кој е достапен за неа 24/7, а асистент морале да се осигурат дека при рака секогаш ќе има iPod.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-05.jpg

Им купувала оброци на вработените

Сепак, не сите кои работеле за Лејди Гага имаат лошо искуство со неа. Всушност, некои од нив се и воодушевени.

Наводно, Гага не штедела за нејзините вработени и им дозволувала да уживаат во луксузот. Им овозможувала влезници за секакви забави, а неретко им купувала и оброци. Еднаш, пејачката потрошила 3.000 долари во ресторан за вечера за нејзините вработени.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-06.jpg

Луди модни комбинации, дури и кога е на одмор

Лејди Гага стана препознатлива по лудите модни комбинации, а изгледа сака да ги носи и зад камерите. Том Еребаут, кој цели 10 години е нејзин стилист, изјави дека пејачката сака да се дотерува и кога никој не ја гледа.

„Дури и кога е на одмор, таа изгледа тренди“, има изјавено тој.

Кога тој не можел да присуствува на одморите на Гага, секогаш ѝ подготвувал цел куфер со облека.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-07.jpg

Ги инспирира вработените

Кога работите за една од најголемите ѕвезди во светот, сигурно ќе се чувствувате нервозно.

Сара Тано ѝ беше мејкап артистка на Лејди Гага цели 10 години, но кога почнала да работи за неа, нејзината несигурност била повеќе од очигледна. Кога ја подготвувала за еден настап, бил навистина ограничена со време, а Гага ја забележала нејзината анксиозност.

Пејачката веднаш се обидела да ја смири и да ја утеши, а Сара до денес го помни тоа.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-08.jpg

Секогаш отворена за нови нешта

Лејди Гага има облечено фустан од месо, па на сите ни е јасно дека не се плаши да експериментира.

Според Сара Тано, секој мејкап артист би уживал да работи со Гага.

„Таа е бестрашна кога треба да се проба нешто ново, а ова ме прави најсреќниот артист во светот“.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-09.jpg

Одлична грижа за кожата

Според вработените на Гага, пејачката води неверојатна грижа за нејзината кожа. Покрај маските и посетата на салон, таа редовно правела вежби за лице и одела на масажи.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-10.jpg

Прави вработените да ја гледаат како семејство

Питер ван дер Вин со години е телохранител на Лејди Гага. Тој има изјавено дека можеби е платен да се грижи за нејзината безбедност, но тој се грижел за неа како да е дел од неговото семејство. Во едно интервју сподели дека ја гледа пејачката како сестра.

Па, изгледа Гага навистина се однесува многу добро кон вработените. Освен, можеби, кон Џенифер Онил.

nekoi-ja-tuzhat-nekoi-ja-gledaat-kako-sestra-shto-otkrivaat-vrabotenite-za-lejdi-gaga-11.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *