„Се облекувам за жени, се соблекувам за мажи“ – смешни цитати на славните во врска со сексот

Сексот би требало да е забавен, а колку поопуштени сте со вашиот партнер во врска со сексот, толку подобро.

Smesni-citati-na-slavnite-vo-vrska-so-seksot-01.jpg

Не мора да се грижите дали ќе се посрамотите, затоа што големи се шансите и двајцата да се насмеете после тоа. Славните ги имаат најдобрите, смешни цитати кога станува збор за сексот:

„Не ја исмевајте мастурбацијата, тоа е секс со некого што го сакаш“ – Вуди Ален.

„Сексот е како бриџ. Ако немате добар партнер, подобро е да имате добра рака“ – Вуди Ален

„Жените може да одглумат оргазам. Мажите може да одглумат цела врска“ – Шерон Стоун

„На жените им треба причина за да имаат секс. На мажите им треба само место“ – Били Кристал

„Го знаете оној поглед што ви го даваат жените кога сакаат да имаа секс со вас? Не го знам ниту јас“ – Стив Мартин

„Проблемот е што Господ му дал пенис и мозок на мажот, не но и доволно крв да ги снабдува двете истовремено“ – Робин Вилијамс

„Сексот е едно исполнувачко, убаво и природно искуство, кое се купува со пари“ – Стив Мартин

„Има неколку механички направи кои ја зголемуваат желбата за секс, особено кај жените. Една од нив е Мерцедес Бенз 380SL“ – Лин Лавнер

„Се облекувам за жени, се соблекувам за мажи“ – Енџи Дикинсон

„Пијана жена – отворена врата“ – германска поговорка

„Најдобриот секс што некогаш сум го имала беше со мојот вибратор“ – Ева Лонгорија

„Еднаш водев љубов околу 1 час и 15 минути. Тоа беше ноќта кога го поместуваме часовникот еден час нанапред“ – Гери Шендлинг

„Ако сексот е толку природен феномен, зошто тогаш постојат толку многу книги на темата?“ – Бет Мидлер

„Деца. Не се лесни за гледање. Но, секогаш мора да постои некаква казна за имањето секс“ – Бил Мејер

„Верувам во секс на првиот состанок. Како поинаку би знаела дали вреди да се оди на втор состанок?“ – Џеки Вивер

„Нимфоманка – жена која е опседната со секс исто колку и просечен маж“ – Мињон Меклафлин

„Сексот може да води до многу непријатни нешта, како херпес, гонореја и нешто што се нарекува врска“ – Саша Барон Коен

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *