Здрав vs. вештачки изглед: Џеј Ло (51) на плажа на Бахами, Донатела Версаче (65) на плажа на Сардинија (фото)

Џеј Ло изгледа тонирано и здраво за нејзините години, додека Донатела Версаче како да сака да го сопре стареењето со тон шминка за на плажа.

zdrav-vs-veshtachki-izgled-djej-lo-51-na-plazha-na-bahami-a-donatela-versache-65-na-plazha-na-sardinija-foto-01.jpg

Џенифер Лопез (51) деновиве ужива на одмор на Туркс и Кајкос во неонско розови бикини со свршеникот Алекс Родригез.

Таа изгледа среќно, здраво, природно и тонирано додека ужива на омилената дестинација на познатите која се наоѓа на југоисточниот дел од Бахамите.

Од друга страна, модната дизајнерка со тројца пријатели ужива на одмор на островот Сардинија во Италија.

Таа во впечатливи бикини ја покажува својата витка фигура, кои некои би ја пофалиле со оглед на нејзините години, но други би ја искритикувале Донатела како неприродна, поради огромната количина шминка за на плажа на нејзиното лице, која во комбинација со претерано исончаниот тен не изгледа привлечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *