Доналд Трамп: „Му посакувам многу среќа на Хари со Меган Маркл, ќе му треба“

Меган Маркл им дозволи на фановите да ѕирнат во нејзиниот дом од 14 милиони долари, додека Трамп упатува остри зборови кон неа и го жали Хари.

donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-01.jpg

Претседателот на САД, Доналд Трамп јавно кажа дека не е фан на Меган Маркл, откако таа со принцот Хари апелираше до граѓаните на САД да му дадат поддршка на противникот на Трамп во претседателската трка.

donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-03.jpg

На новинарско прашање за Меган, Трамп изјави: „Не сум нејзин фан. Ќе кажам вака, а таа најверојатно веќе го има слушнато тоа – Му посакувам многу среќа на Хари, затоа што ќе му треба“.

donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-02.jpg

Инаку, Меган деновиве им дозволи на фановите да ѕирнат во нејзиниот дом од 14 милиони долари.

Таа со видео повик беше дел од шоуто „America’s Got Talent“, каде испрати лична порака за поддршка на финалистот кој минал 36 години во затвор поради погрешно обвинение за силување и минатата година бил конечно ослободен.

donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-12.jpg

На снимката се гледа дневната соба на Меган и Хари во нивниот дом во Калифорнија.

donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-11.jpg

Дали на Хари навистина ќе му треба среќа во животот со „комплицираната“ Меган, како што вели Трамп, останува да видиме… 

donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-05.jpg
donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-10.jpg
donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-09.png
donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-08.jpg
donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-07.jpg
donald-tramp-mu-posakuvam-mnogu-srekja-na-hari-so-megan-markl-kje-mu-treba-06.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *