Продавала овошје на пазарче во родното село, денес е милионерка – приказната за Наталија Водјанова

Деновиве осамна веста за венчавката на Наталија Водјанова и францускиот милијардер Антоан Арно. Руската манекенка се омажи за наследникот на модното царство LVHM –  Moët Hennessy Louis Vuitton.

prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova-01.jpg

Се зборуваше дека нивната свадба ќе биде еден од највпечатливите и најраскошни настани годинава, но заради пандемијата, целиот настан бил многу скромен. Тие го кажале судбоносното „Да“ кај матичар во 16-тиот Париски округ.  

Наталија блескаше во креација на Сергеенко, со опуштена фризура и минимална шминка. А младоженецот се одлучи за сино одело со вратоврска.

Водјанова денес живее живот како од бајките. Но, оваа 38-годишна убавица родена во едно мало руско село, во детството живеела во голема сиромаштија.

Наталија ја нарекуваат Пепелашка од Nizhny Novgorod. Таа не го помни татко и Михаил Водјанов. Нејзината мајка Лариса Викторовна Громова била самохрана мајка на три ќерки.

prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova-02.jpg

Едната сестра, Оксана, родена е со форма на аутизам и церебрална парализа. Се бореле со финансиски, но и психолошки проблеми. Наталија признава дека не била свесна за дијагнозата на Оксана и долго време се чувствувала загрозена заради вниманието кое го добивала нејзината сестра.

prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova-03.jpg

Секој ден, носела кутии од по 20-30kg со зеленчук и овошје за да ги продава на тезга на локалното пазарче. Таму ја забележал моден агент кој ја вовел во светот на модата.

Со само 17 години веќе живеела во Париз, а три години подоцна нејзиното богатство било проценето на 20 милиони долари.

Во 1999-та година ја забележува Жан Пол Готје кој и понудил работа. Конкуренцијата била голема, и на почетокот целата заработка и одела на трошоци за кирија и храна.

prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova-05.jpg

Во тој период многу и помогнал нејзиниот пријател Французин, доктор по професија кој и дал засолниште и помош за да може да се фокусира на стуудите по Англиски јазик додека работи. Тој денес е кум на нејзините деца.

Беше во брак со Џастин Портман со кој се разведе во 2011-та година и со кој има три деца. По разводот, Портман бил на рехабилитација:

„Се однесуваше како да се срами од мене. По разводот, еднаш се слушнавме, ми рече дека воопшто не и недостасувам и дека не ни помислува да бидеме повторно семејство“ – откри во една прилика повредениот милионер.

prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova-05_1.jpg

Наталија и Антоан се во врска од 2011 година и заедно имаат два сина. Познатата манекенка има уште три деца од претходниот брак со Џастин Портман.

prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova07.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova08.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova01_1.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova05.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova01_2.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova01.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova02.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova09.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova06.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova03.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova04_1.jpg
prodavala-ovosje-na-pazarce-vo-rodnoto-selo-denes-e-milionerka-prikaznata-za-natalija-vodjanova04.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *