7 здрави појадоци кои се прават побрзо од утринското кафе

Ако главниот изговор зошто го избегнувате појадокот ви е „немам време,“ ве побиваме со 7 здрави идеи.

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-001.jpg

Појадокот не мора да е комплициран за да е вкусен и не мора готвењето да е првата работа која ќе ја направите штом станете од кревет.

Што можете да подготвите за појадок подеднакво брзо како што го подготвувате кафето?

Оризови галети премачкани со путер од кикирики и парчиња банана

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-1.jpg

Овесни снегулки со јогурт и овошје

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-2.png

Смути од банана, црно чоколадо и малку млеко

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-3.jpg

Тортиљи во кои ќе ставите неколку парчиња зеленчук

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-4_resize.jpg

Кругови јаболко премачкани со путер од кикирики и суво овошје по желба

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-5.jpg

Леб премачкан со рикота и неколку парчиња авокадо

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-6.jpg

Кругови банани со путер од кикирики и џем во средина

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-7_resize.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *