Доналд (74) и Меланија Трамп (50) се позитивни на корона вирус

Претседателот и првата дама на САД се позитивни на корона вирус. Тие почнуваат со карантин и процес на закрепнување веднаш.

donald-i-melanija-tramp-se-pozitivni-na-korona-virus-01.jpg

Доналд Трамп на Твитер ја потврди веста.

Парот се заразил од Хоуп Хикс, една од најблиските соработнички на Трамп. Таа била на повеќекратни деловни патувања со Трамп во изминатиот период.

donald-i-melanija-tramp-se-pozitivni-na-korona-virus-02.jpeg

74-годишниот Трамп поради годините има поголема опасност за пројава на компликации, за разлика од Меланија, но засега се чувствува добро.

Одложени им се сите обврски периодов.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1311892190680014849?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1311892190680014849%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fnovosti%2Fsvet%2F79917-donald-74-i-melanija-tramp-50-se-pozitivni-na-korona-virus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *