Том Круз (57) опуштено си седи на покривот од воз што се движи за време на снимањето на Mission Impossible 7 (видео)

Моментално, Том Круз работи на снимањето на седмото продолжение од серијалот Mission Impossible, а некои фанови имале среќа да го фатат во акција.

tom-kruz-si-sedi-na-pokrivot-od-voz-shto-se-dvizhi-za-vreme-na-snimanjeto-na-mission-impossible-video-01.jpg

58-годишниот актер бил забележан со филмската екипа во Норвешка, и тоа на покривот на воз кој се движи.

Тиктокерот Томас Хаугленд Спангело успеал да го сними и го објавил видеото на TikTok. Во еден момент, актерот се свртува кон камерата, па дури и му се насмевнува и му мавта на Томас.

Зачудениот фан го објавил видеото со опис: „Дали си седи таму?“

https://www.tiktok.com/@tomasspangelo/video/6879081348057926914?referer_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2F&referer_video_id=6879081348057926914

Покрај Томас, уште еден фан имал среќа да го види актерот качен на возот, а овојпат видеото е објавено на Instagram.

„Понекогаш сте на вистинското место во вистинското време“, сто во описот на видеото на кое се гледа како актерот се подготвува да почне со снимање на сцената.

https://www.instagram.com/p/CF6nw31pRtM/?utm_source=ig_embed

За Том Круз е познато дека и покрај тоа што ѝ се доблжува на шестата деценија од животот, не се плаши да снима опасни сцени. Неодамна се појавија и други снимки и фотографии од снимањето на седмото продолжение на Mission Impossible, каде што Том бестрашно скока со мотор и со падобран.

https://www.instagram.com/p/CE1giyyoHCx/?utm_source=ig_embed

Снимањето на Mission Impossible 7 веќе беше одложено поради пандемијата, поради што премиерата беше поместена за ноември следната година. Бидејќи филмската екипа не сака повторно да прават паузи сред снимање, се појавија гласини дека Том Круз најмил брод по цена од половина милион фунти, што можат да го користат за патување.

Истовремено, целиот тим нема никаков контакт со луѓе кои не се дел од сетот, за целосно да се намали можноста од заразување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *