Култната „It’s My Life“ на Бон Џови слави 20 години – се чувствувате ли старо?

Хитот It’s My Life на бендот на Џон Бон Џови беше објавен пред точно 20 години, во далечната 2000-та година. Песната доживеа неверојатен успех како дел од седмиот студиски албум на пејачот, Crush и е прва, носечка песна на албумот.

Its-my-life-slavi-20-godini-01.jpg

Напишана и продуцирана од Бон Џови, Ричи Самбора и Макс Мартин, „It’s My Life“ се искачи на првото место на топ-листите во Австрија, Италија, Холандија, Португалија, Романија, Шпанија и Швајцарија. Очигледно песната ѝ се погоди на европскиот континент со оглед на успехот што го забележа.

2000-тата изобилуваше со бројни музички хитови. Во продолжение преслушајте уште неколку што заедно со „It’s My Life“ го прославуваат 20-тиот роденден:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *