Кои навики ќе ве зближат со партнерот?

Колку и да звучи лесно, близината е тешка работа за одржување, посебно откако ќе помине долго време.

koi-naviki-ke-ve-zblizat-so-partnerot-02.jpg

Па, ова се заеднички навики кои може да ви помогнат повторно да се зближите со партнерот или едноставно да не стигнете до точка каде ќе ви треба повторно зближување:

1. Маратон на филмови или серии

Задолжително е да одберете серија која ви се допаѓа и на двајцата, да ги исклучите светлата и да се стуткате под исто ќебе.

2. Одвоени активности

Контрадикторно, но вистинито. Поминувајте неколку часа во денот правејќи го она што вие го сакате и ве исполнува, за потоа да имате што да раскажете кога ќе се вратите дома.

3. Дегустирајте храна

И не заборавајте да навлезете во дискусија зошто одредено чоколадо или парче кашкавал повеќе ви се допаѓа од претходното.

4. Гол ден

Веќе ви е јасно – одберете еден ден каде ќе ја исклучите облеката од распоредот.

koi-naviki-ke-ve-zblizat-so-partnerot-01.jpg

5. Направете СПА центар дома

И мажите сакаат да бидат негувани и релаксирани.

6. Јадете во кревет

Веројатно мразите трошки во креветот, но не е крај на светот ако повремено сте мрзеливи и малку неодговорни. Има време за чистење.

7. Пејте караоке

Не мора да одите во бар за да си направите караоке забава – доволни сте вие двајца и омилената плејлиста.

8. Туширајте се заедно

И тоа не мора да заврши со секс.

9. Одете во шопинг

Но, не по облека, туку по заеднички ситници за дома или вкусна, нова храна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *