Нусрет (Salt Bae) објави видео од неговиот нов луксузен хотел – фановите забележаа незгода со бањарката

Популарниот месар и шеф Нусрет, познат како Salt Bae, си купи хотел со 5 ѕвезди, објави видео како ужива во него, но покажа и малку повеќе од што треба додека скокаше со бањарка на кревет.

nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata-01.jpg

Нусрет е познат месар, шеф и сопственик на ресторани, препознатлив по начинот на кој посолува, а го доби и надимакот Salt Bae.

Тој поседува ланец на ресторани низ светот кои се вистинска туристичка атракција и помеѓу гостите многу често се наоѓаат и славни личности. Некои посетители ја имаат среќата да начекаат јадењето да им биде подготвено и посолено токму од Нусрет. 

nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata0-02.jpg

Покрај во угостителството, тој реши да се проба и во хотелиерство, па неодамна го купи Park Hyatt хотелот со 5 ѕвезди во Истанбул, за 50 милиони евра.

nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata-2.jpg
nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata-4.jpg

На Инстаграм тој објави видео во кое ужива на повеќе локации низ хотелот, шета низ луксузните ходници и соби, ужива на терасите со прекрасен поглед и храна, игра билијард, се релаксира во топла купка и сауна.

nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata-5.jpg
nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata-6.jpg

Сепак, највпечатлив е моментот кога од сауна се префрла на кревет, а на фановите и турските медиуми не им остана незабележан еден детаљ.

nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata-8.jpg

Облечен само во бањарка, тој скока на креветот, но во моментот пред да се покрие, бањарката малку му се отксрива, но очигледно тоа воопшто не го мачи. 

nusret-salt-bae-objavi-video-od-negoviot-nov-luksuzen-hotel-fanovite-zabelezhaa-nezgoda-so-banjarkata-10.jpg

Целото видео може да го погледнете ТУКА, а моментот со бањарката ќе го најдете на 1:35.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *