Србинката Софи Мило „руши предрасуди“ – го дои синчето во јавност и го шета на дожд

Додека некои мајки се плашат од очите и критиките на јавноста, Србинката Софи Мило е тотално релаксирана, па гордо го дои синчето во ресторан и се шета со него на дожд.

srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd-01.jpg

Софија Милошевиќ е српски модел, моден креатор и инфлуенсер, а ја следат повеќе од 540 илјади фанови кои се восхитуваат на нејзината завидна убавина.

30-годишната русокоса убавица неодамна се породи и ужива во мајчинството, а фотки од нејзиното секојдневие објавува и на Инстаграм.

srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd-05.jpg

Со најновата фотка на Инстаграм, Софија упати и порака до своите фанови дека доењето е нешто природно и мајките не треба да се срамат да го прават тоа во јавност, иако мислењата на оваа тема се поделени.

srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd-02.jpg

Очигледно дека таа е тотално релаксирана мајка и не е од оние кои се плашат за секој свој чекор со детето, па без проблем се шета со него по дожд низ улиците на Мадрид, каде што живее периодов, а со фотката упати порака: „Бидете кул, бидете добри“.

srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd-03.jpg

Инаку, таа во текот на бременоста се вери со фудбалерот Лука Јовиќ, а во минатото била во врска и со познатиот српски тенисер Виктор Троицки и била свршена со Филип Живојиновиќ, синот на Слободан Живојиновиќ Боба.

srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd-04.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd-12.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd07.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd08.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd09.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd10.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd11.jpg

Софи Мило во бременоста:

srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd13.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd14.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd15.jpg
srbinkata-sofi-milo-rushi-predrasudi-go-doi-sincheto-vo-javnost-i-go-sheta-na-dozhd16.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *