7 трикови за да изгледате подобро на Инстаграм фотките

Од избор на аголот на фотографирање до поставеноста на телото, како да испаднете поубаво кога позирате?

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-01.jpg

Дали секојпат кога ќе отворите Инстаграм гледате совршени фотографии од инфлуенсерките и ѕвездите? Дали помислувате дека сите освен вие знаат како да позираат?

Некои луѓе природно се фотогенични, но некои треба да се потрудат малку.

Трикови за да испаднете добро на фотките:

Сликајте се оддолу, овој кадар е кул, плус ве издолжува

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-04.jpg

Рацете нека ви бидат одвоени од телото, изгледа интересно, плус визуелно ќе ви бидат послаби

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-06.jpg

Ставете ги рацете на струкот за да го истенчите и да изгледате самоуверено

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-05.jpg

Исправете ги рамениците и грбот при позирање, тоа ќе направи голема разлика

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-03.jpg

Користете ги ефектите како X-Pro II или Mayfair на Инстаграм кои ќе ја затемнат малку фотката и ќе додадат доза на мистичност, но не секогаш – само кога одговараат

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-02.jpg

Позирајте потпрени на ѕид така нозете ќе ви изгледаат послаби

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-07.jpg

Допрете го лицето или косата со рака за да го акцентирате лицето

7-trikovi-za-da-izgledate-podobro-na-fotkite-08.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *