„Ти благодарам што се појави во нашите животи“ – Ќерката на Кристијано Роналдо наполни 3 години + Џорџина вежба јога на јахта (фото)

Џорџина Родригез сподели слатки фотографии од ќеркичката Алана по повод 3-иот роденден, но покажа и како изгледа нејзиниот јога час на јахта.

ti-blagodaram-shto-se-pojavi-vo-nashite-zhivoti-kjerkata-na-kristijano-ronaldo-napolni-3-godini-dzhordzhina-vezhba-joga-na-jahta-foto01.jpg

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез го прославија третиот роденден на нивната ќеркичка Алана, а не изостанаа и честитките на социјалните мрежи.

Џорџина прво сподели стара фотографија од Роналдо и Алана, на која фудбалерот ја храни со шише.

ti-blagodaram-shto-se-pojavi-vo-nashite-zhivoti-kjerkata-na-kristijano-ronaldo-napolni-3-godini-dzhordzhina-vezhba-joga-na-jahta-foto-02.jpg

Потоа, 26-годишната Џорџина сподели уште една постара фотографија од пред три години, овојпат од неа и Алана.

ti-blagodaram-shto-se-pojavi-vo-nashite-zhivoti-kjerkata-na-kristijano-ronaldo-napolni-3-godini-dzhordzhina-vezhba-joga-na-jahta-foto-03.jpg

Кристијано Роналдо, пак, сподели понова фотографија на која Алана има широка насмевка:

„Ти благодарам што се појави во нашите животи и ги направи посветли со твојата насмевка. Среќен роденден моја принцезо. Тато те сака!“, стои во описот на фотографијата.

ti-blagodaram-shto-se-pojavi-vo-nashite-zhivoti-kjerkata-na-kristijano-ronaldo-napolni-3-godini-dzhordzhina-vezhba-joga-na-jahta-foto-04.jpg

Покрај Алана, фудбалерот има уште три деца – близнаците Ева и Матео кои беа родени со сурогат мајка, како и 10-годишниот Кристијано Роналдо Јуниор. Јавноста сè уште не знае која е мајката на најстарото синче.

Пред роденденските честитки, Џорџина Родригез сподели неколку фотографии од нејзиниот јога тренинг на јахта и повторно ги воодушеви фановите со својата фигура.

ti-blagodaram-shto-se-pojavi-vo-nashite-zhivoti-kjerkata-na-kristijano-ronaldo-napolni-3-godini-dzhordzhina-vezhba-joga-na-jahta-foto-05.jpg

Таа носи сини хеланки и сина маичка, а на фотографиите прави неколку различни јога пози на нејзината јахта.

ti-blagodaram-shto-se-pojavi-vo-nashite-zhivoti-kjerkata-na-kristijano-ronaldo-napolni-3-godini-dzhordzhina-vezhba-joga-na-jahta-foto-06.jpg
ti-blagodaram-shto-se-pojavi-vo-nashite-zhivoti-kjerkata-na-kristijano-ronaldo-napolni-3-godini-dzhordzhina-vezhba-joga-na-jahta-foto-07.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *