Роналдо „уловен“ во хотелска соба во Сплит и на средба со Модриќ + што прави Џорџина во меѓувреме (фото)

Роналдо пристигна во Сплит пред мечот на Португалија со Хрватска, а папараците будно го следеа и го уловија во хотелот и на средба со поранешниот соиграч од Реал Мадрид, Лука Модриќ. 

ronaldo-uloven-vo-hotelska-soba-vo-split-i-na-sredba-so-modrikj-shto-pravi-djordjina-vo-megjuvreme-foto-01.jpg

Хрватските медиуми не го испуштаат од видик португалскиот фудбалер од моментот кога пристигна во Сплит, а успеаја да го „уловат“ како ѕирка од терасата на хотелската соба и додека се дружи со соиграчите во ресторан. 

Тој не испушти прилика да се сретне и со неколку фудбалери од фудбалската репрезентација на Хрватска, меѓу кои Матео Ковачиќ и Лука Модриќ, неговиот поранешен соиграч од Реал Мадрид. 

se-potsetivme-na-vremeto-vo-real-madrid-luka-modrikj-za-sredbata-so-ronaldo-vo-split-foto04.jpg
se-potsetivme-na-vremeto-vo-real-madrid-luka-modrikj-za-sredbata-so-ronaldo-vo-split-foto03.jpg
se-potsetivme-na-vremeto-vo-real-madrid-luka-modrikj-za-sredbata-so-ronaldo-vo-split-foto02.jpg

Лука и Кристијано објавија неколку фотки од средбата на Инстаграм Стори, а Модриќ даде и кратка изјава околу разговорот:

„Кристијано? Го видов и позборувавме малку, мило ми е што се видовме по долго време, имаме многу спомени заедно и секогаш ми е драго кога ќе го видам. Кристијано и јас се потсетивме на времето од Реал Мадрид и позборувавме за моменталната ситуација, за општи работи. Обичен разговор помеѓу двајца поранешни соиграчи, двајца блиски пријатели. Нема да влегувам во детали на разговорот.“

Додека Кристијано е во Хрватска, неговата партнерка Џорџина ги полни социјалните мрежи со фотосесии со куче-милениче, кое го нарекува бебе во домот. 

se-potsetivme-na-vremeto-vo-real-madrid-luka-modrikj-za-sredbata-so-ronaldo-vo-split-foto05-06.jpg
Таа објави и фотка од Кристијано на теренот со која го бодри нејзиниот крал, како што го нарекува. 
se-potsetivme-na-vremeto-vo-real-madrid-luka-modrikj-za-sredbata-so-ronaldo-vo-split-foto-6.JPEG

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *