Жешките сцени од серијата на Нетфликс Bridgerton ги запалија социјалните мрежи. Билиони од гледања и лајкувања

Новата серија на Нетфликс Bridgerton како модерна верзија на кросовер-серијалот „Gossip girl“ и сценариото на Џејн Остин не ги освои критичарите колку што ги воодушеви гледачите.

И иако заплетот не може да се пофали со некоја комплексна содржина, туку сето тоа се сведува на игри за заведување, серијата ја гледаа над 63 милиони луѓе ширум светот за само 28 дена, пишува „Вариети“.

Иако е замислен како историска приказна, Бриџртон носи аспекти на современата романса, воведувајќи врски од мешани раси и класи, невозвратена љубов, фатални врски и големи страсти – секогаш успешен рецепт за омилените љубовници.

 Но, луѓето беа особено заинтригирани од жешката сексуалност на Бриџртон, поточно, триминутната сексуална монтажа помеѓу главните протагонисти – младенците Дафне Бриџртон (Фиби Диневор) и војводата Симон Хастингс (Реге-Жан Пејџ).

Се чини дека обожавателите на социјалните мрежи не можат а да не го сакаат овој конкретен дел од серијата – мешавина од сурова желба, секси „апликација за согласност“ на војводата и подготвеност да ја задоволи неговата сопруга кога и да е, секако (вклучително и на скалилата во библиотеката) тие ги освоија  гледачите  во време кога допирањето стана „луксуз“.

Многу жени се дефинитивно разбудени од заспаната сензуалност на Бриџртон, желбата за експериментирање и поголема страст во сопствените љубовни врски.

BRIDGERTON (L to R) FREDDIE STROMA as PRINCE FRIEDERICH, PHOEBE DYNEVOR as DAPHNE BRIDGERTON and REGÉ-JEAN PAGE as SIMON BASSET in episode 104 of BRIDGERTON Cr. LIAM DANIEL/NETFLIX © 2020
Слични Вести
Menu