Глумицата од “Ќерката на амбасадорот” ја напушта серијата поради болест

Неслихан Атагул, позната како Наре ја напуштила серијата “Ќерката на амасадорот“ поради болест.

Фановите веќе забележале дека таа видно ослабела, а нејзините познати подочници и најдобрата шминка неможела да ги скрие.

Откако Неслихан паднала во несвест на снимање на серијара “Ќерката на амбасадорот“, сватила дека ѓаволот ја однел шегата. Прво е кажано дека ќе земе 10 дена боледување, но само после половина час, глумицата која ја игра улогата Наре во серијата, на својот Инстаграм им се заблагодарила на фановите и целиот тим на серијата што значело повлекување од понатамошно продолжение.

Слични Вести
Menu