Ентони Хопкинс се вакцинираше, вели „Ова е светлото на крајот од тунелот“

Холивудската sвезда Ентони Хопкинс конечно дојде на ред да прими вакцина против коронавирус.

Претходната година беше во карантин, а на својот инстаграм-профил објави видео од вакцинацијата.

Покрај локацијата во Холивуд каде што е вакциниран, актерот додаде дека тоа е светлото на крајот од тунелот.

Хопкинс го прослави својот 83. роденден на 1 јануари годинава, па затоа спаѓа во групата луѓе кои имаат поголем ризик од тешки последици од Ковид-19.

Видеото од вакцинирањето на Ентони Хопкинс може да го погледнете на овој линк

Слични Вести
Menu