Деми Роуз со нови жешки фотографии од “аголот на блаженството”

Британската манекенка и фотомодел Деми Роуз која ја нарекуваат „кралица на облините“, па поради тоа има неверојатни 15 милиони следбеници на споменатата социјалнапостојано објавува провокативни фотографии што сите ги оставаат без здив.

Деми обајви фотографии како вежба на Ибица, а една од позите кои ги зазема ги вжештија социјалните мрежи.

Моја желба е секогаш да останам ваква. Живеејќи тивко во еден агол на блаженство, напиша таа во описот на објавата, која за кратко време им се допадна на неколку стотици илјади обожаватели. Не недостасуваа коментари …

Карактеристичната манекенка Деми Роуз (25) „скокна“ на Ибица и се соблече целосно. Таа позираше гола на тревата, а друштво на фотографиите ѝ правеше едно куче.

– Моја желба е секогаш да останам ваква. Живеејќи тивко во аголот на блаженството – напиша таа во описот на објавата, што за кратко време им се допадна на неколку стотици илјади обожаватели.

Немаше недостаток на коментари, а еден луд обожавател ѝ рече: „Сега решив дека сакам да бидам професионален фотограф“.

Манекенката неодамна се најде во центарот на вниманието кога призна дека била малтретирана на училиште од нејзините врсници.

– Имав 14 години кога почнаа да ме малтретираат на училиште … Сакав да се дружам надвор од таа околина, па поголемиот дел од времето го поминав на Интернет. Ме интересираше и виртуелната реалност, постојано бев на компјутер, а потоа се појави MySpace и конечно го најдов „мојот повик“ – изјави Деми.

Слични Вести
Menu