Хит на Фејсбук : Четиригодишно дете отишло само во шума и се вратило со милениче

Детенце од Америка стана вистински хит на социјалните мрежи, бидејќи откако заминал во шума, тој дома донел необичен пријател.

Стефани Браун, мајка на четиригодишниот Доминик, била шокирана кога нејзиниот син донел младенче од елен пред нивната куќа во Вирџинија. Таа успеала брзо да ја фотографира необичната сцена и да ја сподели на Фејсбук.

Фотографијата стана популарна на социјалните мрежи за краток временски период. Луѓето се воодушевени од смиреноста со која младенчето стои покрај Доминик, како да се познаваат со години.Можеби ќе ве интересира

Стефани објаснува како семејството се подготвувало да го напушти одморалиштето во Масанутен и да си замине дома само за да го напушти зимскиот центар во Масанутен и да си оди дома, кога Доминик се појавил со нов пријател, пишува „Дејли Меил“.

Она што ја прави фотографијата уште поинтересна е тоа што момчето на фотографијата носеше пижами со ирвасот „Рудолф“.

Момчето му даде прекар на животното – „Флеш“, односно по неговиот омилен лик од стриповите. За време на фотосесијата, младенчето погледна директно во Стефани, без намера да побегне, а коментаторите беа воодушевени од глетката.

Слични Вести
Menu