Позната српска старлета го „улови“ едниот од најдобрите спортисти во светот!

Старлетата Ава Карабатиќ (32) се пофали дека го „улови“ најдобриот ракометар на светот, Микел Хансен, гледајќи го нејзиниот профил на Инстаграм. Данскиот репрезентативец веќе неколку пати оваа година ги видел фотографиите на Ава на сториите на Инстаграм, а старлетата изјави дека освен нејзините привлечни пози, веројатно го привлекува и нејзиното презиме, што е исто како и презимето на еден француски ракометар, роден во Ниш, Никола Карабатиќ (36), со кого е во родна врска.

Јас сум голем љубител на спортот, особено на ракометот. Јас дури би рекла дека го сакам повеќе од фудбалот, иако следам сè, и тенисот, кошарката… Но, навистина ми беше драго кога видов дека Микел гледаше што објавував неколку дена по финалето на Светското првенство во Египет на која Данска ја совлада Шведска со 26:24. Навивав и за Данска. Тие се ракометни велесили – ни вели Ава.

На Хансен не му вратила приватна порака откако го видела како ги гледа нејзините фотографии, можеби тоа би го сторила, посочува таа, доколку не беше во неволја со Инстаграм.

Инаку, старлетата страдаше со месеци поради таа социјална мрежа. Три пати хакери упаднале на нејзиниот профил и таа била принудена да создаде нов и да започне одново.

Слични Вести
Menu