Кошаркарската ѕвезда Лиз Кембиџ ги запали фановите со секси видео за Денот на вљубените

.

„Кој од вас ќе ми биде дејт за Валентајн? Не ми треба чоколадо или слатки, јас сум доволно слатка. Ама однеси ме до Cartier или Tiffany’s, па можеби нешто ќе се случи“, напиша 29-годишната кошаркарка во описот на видеото во кое позира во долна облека.

На почетокот на овој месец, Лиз, која игра за Лас Вегас Ајсес сподели други провокативни фотографии од одморот.

Минатата година таа позираше за Playboy, изјавувајќи во едно интервју дека спортот што го игра не ѝ дозволува да биде секси.

„Јас сум хетеросексуална жена висока 2,03 метри која сака да има секс. И јас сум човек, а тоа го правиме ние луѓето“, рече таа.

„Како спортистка, се чувствувам како да не ми е дозволено да бидам секси и да бидам таа личност. Општеството сака само да седам, да молчам, да одам на тренинг и да го играм мојот спорт“, додаде таа.

Слични Вести
Menu