Генијален трик за да не пеглате алишта: потребни ви се само 3 состојки

Пеглањето алишта е можеби една од најомразената домашни работи кои речиси секој се обидува да ја избегне.

Меѓутоа, Шантел Мила го има решението. Таа на својот Инстаграм профил споделила едноставен трик со кој можете да го замените пеглањето.

Потребни ви се 2 чаши вода, една лажица бел оцет и една лажица регенератор за коса, кој ќе ги омекне влакната на ткаенината и ќе помогне во измазнување на гардеробата.

Сè што треба да направите да ги ставите 3-те состојки во шише со распрскувач и да промешате.

Шантел ја испркала облеката со овој спреј, го измазнила материјалот со рака, а потоа го закачила на закачалка и почекала да се исуши. Видеото има над 2000 лајкови, а нејзините следбеници биле воодушевени.

Слични Вести
Menu