И се смееле дека е грда, а сега е ѕвезда на Инстаграм по која воздивнуваат илјадници мажи

Селин Сентино од Швајцарија потрошила повеќе од 30.000 евра на пластична хирургија, целосно менувајќи го својот личен опис.

Оваа млада дама се одлучи на овој потег по многу години малтретирање во тинејџерските години, кога нејзините врсници ја исмеваа на секој чекор.

Селин, која денес е sвезда на Инстаграм и Фејсбук и за која воздивнуваат десетици илјади мажи, некогаш беше страшно несреќна поради својот изглед и секој ден се соочуваше со коментари дека е „грда“ и „тешко да се гледа

Таа рече дека малтретирањето отишло толку далеку што честопати се преправала дека е болна само за да не мора да оди на училиште.

„Ме мачеа секој ден, секој пат за нешто друго. Или ми кажуваа дека изгледам како момче затоа што немав гради и дека задникот ми беше премногу дебел (што сега ми се допаѓа). Децата ми кажуваа дека моето лице изгледа како ѓубре, дека мојот стил на облекување е грд, ништо за нив не одговараше. Ме задеваа, ме навредуваа, ме игнорираа … Никогаш не ми дадоа шанса да покажам која сум, тие ја гледаа само „грдата“ Селин “, се присетува таа.

Сето ова ја натерало да започне да заштедува пари за пластична операција, а денес таа тврди дека ѝ помогнале повторно да се чувствува добро во кожата.

За четири години, таа имала три операции на градите, но и на носот и ги полнила образите, брадата и усните.

„Отсекогаш сакав да имам големи гради. Да водам нормален живот без осуда и критики … Заштедив многу пари кога бев помлада. Јас воопшто не излегував надвор пред да наполнам 18 години. Работев многу и ги потрошив сите пари на операции. Сега сум полна со самодоверба и се чувствувам генијално. Јас сум посилна од кога било. Ако некој ме навреди, не ми е важно. Никој повеќе не може да ме повреди “, објаснува оваа девојка.

„Отсекогаш сум била весела личност, но никогаш не сум се чувствувала добро во моето тело. Луѓето ме осудија затоа што бев грда и поради тоа станав депресивна. Сакав повторно да бидам среќна, па го сменив изгледот и сè што не ми се допаѓаше кај мене. „Живееме во време кога можеме да го смениме тоа што ни пречи и ја искористив мојата шанса“, додаде Селин за „Дејли меил“.

Слични Вести
Menu