Бизарни детали од животот на познатиот глумец: однел 3000 жени во кревет, живеел луксузно,изгубил се заради дрога

„Мојот живот може да се сведе на само три збора: дрога, секс и алкохол“, рече тој пред неколку години.

Чарли Шин ја започна својата филмска кариера на 19-годишна возраст во тинејџерската драма за Студената војна, „Црвена зора“, во која глумеше рамо до рамо со Патрик Свејзи, Томас Хауел, Лео Томсон и ennенифер Греј. Младиот актер се појави и во една епизода од серијата „Неверојатни приказни“.

Првата голема улога Шин ја имаше во драмата за војната во Виетнам во 1986 година, „Водот“. Само една година подоцна, тој глумеше со својот татко во „Вол Стрит“. Двата филма ги режираше Оливер Стоун.

Чарли Шин е попознат на помладата популација по своите телевизиски улоги, особено во популарната серија „Два и пол мажи“, која ја обележа со својот хумор и специфичните изрази на лицето.

За жал, во подоцнежниот живот, Шин го привлече вниманието на медиумите и навивачите преку низа скандали.

Контроверзниот актер Чарли Шин стана зависен од дрога, алкохол и проститутки во 80-тите години на минатиот век. Тој трошеше вртоглави суми на пороци, а сега најголеми трошоци за алиментација му се оние што им ги исплаќа на своите поранешни жени Дони Пил, Дениз Ричардс и Брук Милер.
Во тоа време, Шин имаше нервен слом во јавноста што се емитуваше на телевизија и на Интернет. Актерот даваше секакви изјави и споменуваше бизарни работи за себе, како што е волшебник и има тигарска крв и ДНК на Адонис.
"Уморен сум од преправање дека не сум посебен. Уморен сум од преправање дека не сум моќна рок-starвезда од Марс", изјави Шин пред новинарите.
Еден од неговите најголеми скандали, покрај мозочен удар, предозирање и серија апсења, беше на 17 ноември 2015 година, кога Шин јавно призна дека е ХИВ позитивен, за кој му беше дијагностициран четири години порано. Тој посочи дека ја држи својата состојба под контрола со троен коктел антиретровирусни лекови и рече дека е невозможно да зарази некој од неговите партнери.
Холивудскиот актер спиел со повеќе од 3.000 жени, а една од нив го тужела затоа што молчел дека е заразен. Тој бил заразен со ХИВ од транссексуална проститутка со која имал сексуални односи.
 За една ноќ со проститутка, тој давал 2 илјади евра без никакви проблеми.
Очигледно, ништо од ова не го спречи да продолжи да биде еден од омилените актери на денешницата. Шин постави рекорд за најплатен телевизиски актер по епизода со 1,25 милиони додека играше во серијата „Два и пол мажи“.
Слични Вести
Menu