Свештеник снимал порнографија со две жени во црквата: имале односи на особено свето место

Свештеник и две жени биле обвинети за вандализам поради секс на горниот дел од црковниот олтар, кој исто така бил снимен на камера. Мажот бил протеран од црквата, но и двете жени не се согласуваат со обвинувањата и подготвени се да се бранат.

Тревис Кларк е 37-годишен поранешен свештеник од американската држава Луизијана. Минатиот септември, тој бил фатен како има сексуални односи со две жени на врвот на црковниот олтар. Отпрвин, тие сакале да ги обвинат сите тројца за непристојно однесување додека имале секс на јавно место, но на крајот тоа било „само“ обвинување за вандализам. Сепак, жените сметаат дека обвинението е несоодветно и се подготвени да се бранат на суд.

Сексуални играчки и филмски светла

Триото ги видел случаен минувач кој ги видел низ прозорецот на католичката црква Свети Петар и Павле во Бисерната река. Покрај Кларк, тој видел и две жени во корсети и потпетици. Станува збор за 41-годишната Минди Дикон и 28-годишната Мелиса Ченг. Покрај тоа, тие го снимиле својот сексуален чин со камера, додека на сцената биле филмски светла и разни сексуални помагала.

На полицијата им било кажано дека тие дошле во црквата со свештеник само за да снимат филм во кој секој има своја улога како актер. Иако немало индиции дека некој од тројцата се ненамерно на самото место, полицијата чувала сè. Отпрвин, тие сакале да ги обвинат за непристојно однесување, бидејќи од практична гледна точка, тие биле на јавно место.

Жените ќе се бранат себе си

Адвокатот Бредли Филипс, кој ги застапува двете жени, смета дека обвинителите ги пречекориле своите овластувања кога ги поднеле обвиненијата.

“Очигледно е дека државата ги надмина своите овластувања и ги искриви фактите за да одговара на нивната сопствена приказна. Тоа не е ништо повеќе од нејасно завесен обид за регулирање на моралот на приватните лица. Само затоа што не ви се допаѓа нешто не значи дека е веднаш криминално работа „Моите клиенти со нетрпение го очекуваат судот, каде што ќе продолжиме да се бориме против овие неосновани обвинувања“, рече Филипс.

Тревис Кларк беше протеран од црквата еден ден по апсењето. Олтарот од Католичката црква Свети Петар и Павле, каде што тројката имала секс, беше одлучено да биде запален. Новиот олтар беше осветен во октомври 2020 година.

Слични Вести
Menu