На српска манекенка и плаќале за да го растури бракот на Новак Ѓоковиќ

Српската манекенка Наталија Шчекиќ се најде на сите насловни страници во Србија последните денови. Таа открила дека нејзините менаџери и нивните соработници барале од неа да го заведе Новак Ѓоковиќ со цел да му го уништат бракот со неговата сопруга Јелена.

Планот бил Наталија да го заведе Новак и да сними сексуална афера, а потоа да ја објави во јавноста. За тоа и понудиле меѓу 50 и 60 илјади евра

Сепак, српските медиуми пишуваат дека сето тоа било наместено заради публицитет. Имено, Наталија во тие неколку дена добила 19.000 следбеници на Инстаграм, а Курир пишува дека ова е голема измама. Се сомнева дека манекенката целата приказна ја измислила со помош на нејзината мајка Анабела, попозната по прекарот Тигрица.

Мајката на Анабела е позната во Србија како учесник во бројни реални шоуа. Србите пишуваат дека таа сакала да ја направи Наталија позната преку името на Ѓоковиќ, а потоа и Наталија одговори на нејзиниот Инстаграм и напиша дека сето тоа е глупост.

“Наталија и Анабела се неразделни, а ќерката ја копира својата мајка во сè. Веројатно сето тоа е идеја на Анабела. Таа сака да ја направи својата ќерка позната. Тоа го проба дури и кога Наталија беше малолетничка. Таа секогаш инсистираше на тоа да учествува и во реални шоуа и таа истакна дека милионери ја напаѓаат, за што сведочат нејзините претходни изјави “, открива Информер.

Наталија потоа им се обрати на Информер и Курир на Инстаграм, кои планира да ги тужи.

“Кога се појави приказната, немаше рекламирање на весниците во следните 10-12 дена, додека светските медиуми не започнаа да пишуваат за тоа. Потоа ме повикаа за коментар, каде што не сакав да коментирам. И тогаш Информер објави одвратна лага.Останатите таблоиди го препишаа одвратниот текст. Мајка ми и јас го сакаме, цениме и почитуваме Новак исто како и сите други. Дали сте нормални, што пишувате и како се обидувате да ми го извалкате образот. На што ви личам . Дали знаете кој е Новак Ѓоковиќ, ние не сме психички болни за такво нешто да ни падне на ум “.

Да потсетиме, пред три дена во српските медиуми можеше да се најде следново:

“Еден човек ми се јави, тој е од Белград и го познавам, мислев дека е сериозен менаџер. Кога ме контактираше, мислев дека ме бара за сериозна работа, да преземе оглас или да ме фотографира. Кога разговорот започна, кога тој ми го кажа планот, најпрво помислив дека е скриена камера, почнав да се смеам … Се чинеше шега, но не беше навистина. Тие навистина подготвуваа пеколен план. Ми рекоа да го однесам Новак некаде на некое интимно место и да го снимам сето тоа. “, открила Шчекиќ и додаде:

“Понудата беше од 50 до 60 илјади евра и патување од соништата по мој избор. Сето тоа беше навредливо за мене. Јас не сум таква девојка, не сум спонзоруша или проститутка. Можам само да замислам што би можело да се случи ако такво видео беше објавено во јавноста. Ќе беше тотален хаос. Ѓоковиќ не заслужува такви работи “, пишува Курир

Слични Вести
Menu