5.000 луѓе воделе љубов истовремено, забранети биле само 2 работи


Короната драстично го смени нашето разбирање за сексот и очигледно е дека се движиме кон зголемено популаризирање на онлајн „игрите“, а доказ за тоа е големата виртуелна оргија на која учествувале 5.000 луѓе од целиот свет.

Истражувањата во Велика Британија покажуваат дека луѓето, и покрај сите лоши последици од пандемијата, се повеќе се расположени за секс, дури 39 проценти од паровите велат дека би сакале да пробаат нешто ново.

И излегува дека свингер-забавите се на врвот на листата на сексуални фантазии.

Бидејќи тие се моментално невозможни поради различни ограничувања, една компанија излезе со идеја да организира оргии „Зорги“ преку Зум.

И тие започнаа да заработуваат огромни пари затоа што интересот ги надмина сите очекувања.P

Секоја недела се распродадени сите 5.000 билети кои чинат 30 евра.

Правилата се едноставни: камерата мора да биде вклучена во секое време, а две работи се строго забранети – нема снимање на „дејството“ и сите учесници мора да носат маски.

Исто така, пред почетокот на „групата“, секој потпишува договор за доверливост, но надвор од тоа, всушност, сè е дозволено и може да ја оставите вашата фантазија да работи.

Специјален тим од луѓе ја следи ситуацијата и дали сите ги почитуваат правилата.

„Дури и по 20 години брак, нашиот секс е одличен, а ние водиме љубов барем пет пати неделно. Но, сакавме да пробаме нешто ново и веднаш ни се допадна идејата за виртуелна оргија “, признава Ди (41), домаќинка од Глазгов, која учествувала во овој необичен„ перформанс “со сопругот Сајмон.

„Беше неверојатно возбудливо да ги гледаме сите оние голи тела околу нас, а уште повеќе„ се запаливме “со знаењето дека можеме да го гледаме нивниот секс, како и дека тие го гледаат нашето водење љубов. Сите носевме маски, па не се плашев дека некој ќе не препознае “, објасни Ди.

Трендот на виртуелни оргии сигурно ќе продолжи, а првата фетиш забава се одржа минатата недела, а кожата и латексот биле задолжителен дел од гардеробата.

Слични Вести
Menu