Најубавите и најлоши фустани и стајлинзи на Оскарите

Иако црвениот тепих оваа година беше поразличен од оној на кој сме навикнати поради пандемијата, и номинираните и презентерите едвај чекаа да се прошетаат по црвениот тепих, 93-то доделување на Оскари во 2021 година остави впечаток за нормалниот живот пред пандемијата, и го обнови гламурот, сјајот и елеганцијата во животот на ѕвездите.

Поради пандемијата, црвениот тепих беше намерно многу тесен, забрането беше повеќе луѓе да одат истовремено на него, но и покрај овие новитеи, сè пукаше и се чини дека повеќе златни фустани никогаш не прошетале на него отколку минатата ноќ.

Оскарите годинава беа претежно во комбинации на бела, златна и црвена боја. Се чини дека еднобојните фустани, како и оделата, се неизбежен хит годинава, а комбинациите воглавно се надополнети со дијамантски накит и неколку мали дизајнерски чанти. Елегантно и концизно, тоа беше мотото на 93-то доделување на Оскари.

Кери Малиган носеше тесен топ и златно здолниште од брендот Maison Valentino. Како што многумина велат дека ова е фустан кој во никој случај не прилегал на ваков гламурозен настан.

Хејл Бери исто така се прошета по црвениот тепих во креација на Dolce Gabanna. Славната актерка беше дефинитивно најзабележаната sвезда на 93-то доделување на Оскари. Сепак, целото внимание го привлече нејзината нова кратка фризура. Хејл прошета краток боб со шишки што е многу смел избор, иако не толку неочекувано затоа што Хејл сака често да менува фризури.

Најголемо внимание привлече дијамантскиот ѓердан на младата актерка и пејачка Зендаја. Имено, ѓерданот со потпис на луксузната модна куќа Bulgari вреди неверојатни 6 милиони. Со жолтиот фустан на брендот Maison Valentino, таа ја скрши монотонијата на црвени и златни фустани што беа наредени на црвениот тепих.

Амандра Сејфред, номинирана за споредна улога, блескаше во црвен фустан, кој, патем, секогаш е премногу на Оскарите. Фустанот со потпис на Armani успеа да го украде целото внимание на присутните заради неговиот луксуз и елеганција со која се излачува.

Слични Вести
Menu